bon turystyczny 500+

1. Komu przysługuje bon?

Bon turystyczny przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18 roku życia. Na każde dziecko rodzice lub opiekunowie otrzymają bon turystyczny w wysokości 500 zł. Co istotne, bon turystyczny przysługiwał będzie również na wszystkie te dzieci, które dopiero urodzą się w 2020 i 2021 roku.

2. Jak otrzymać bon?

Aby otrzymać bon turystyczny, należy posiadać konto na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.
W celu aktywacji bonu, należy się zalogować w systemie PUE ZUS. Po zalogowaniu, na portalu pojawi się specjalna zakładka pod nazwą "Bon turystyczny".

3. Jak wygląda bon?

Bon turystyczny w formie 16-cyfrowego numeru przekazywany jest za pomocą SMS na wskazany numer telefonu lub  e-mailem. Każdy bon o wartości 500 zł ma swój unikalny 16-cyfrowy numer.

4. Na co można wydać bon turystyczny?

Za pomocą bonu można płacić za usługi hotelarskie i inne imprezy turystyczne, które organizujemy na terenie Polski.  Bonem można zapłacić np. za nocleg w hotelu, obóz wakacyjny, kolonie, zimowiska czy wycieczkę. Warunkiem skorzystania z bonu jest uczestnictwo dziecka, na które bon został wystawiony.
Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

5. Jak zapłacić bonem turystycznym?

Bonem turystycznym można zapłacić do wysokości wartości bonu. Jeżeli cena kupowanej usługi jest niższa od tej kwoty, można wykorzystać bon ponownie. Np. bonem turystycznym w wysokości 500 zł mozna zapłacić pięć razy za pięć noclegów w różnych hotelach po 100 zł każdy.
Jeśli natomiast cena usługi jest wyższa niż kwota bonu, wtedy pozostałą różnicę należy dopłacić kartą lub przelewem.


 
| | | |
Powered by: Kraft